Opravy a repase alternátorů

Nabízíme opravu alternátoru (nebo kompletní repase alternátoru) včetně demontáže a zpětné montáže na vozu zákazníka.

Alternátor po doručení zákazníkem kompletně demontujeme a zkontrolujeme jednotlivé díly. Srovnáme sběrné kroužky rotoru, případně je nahradíme novými. Vynutí po kontrole ošetřujeme elektro-lakem pro obnovení izolace. Ložiska měníme vždy z důvodu finanční nenáročnosti a jistoty, že alternátor najede bez problémů další spousty kilometrů. Provádíme taktéž renovace diodového bloku, či jeho nahrazení novým dílem.

Po proměření nahrazujeme uhlíky v regulátoru, či celý regulátor v případě jeho nefunkčnosti. Pokud je obal alternátoru zoxidovaný, tak provádíme jeho opravu pískováním. Poté již provedeme kompletní složení alternátoru a otestování jeho funkčnosti při zatížení maximálním proudem povoleným výrobcem. Takto opravený alternátor připravíme pro montáž, případně expedici.

Po demontáži alternátoru z vozu, nebo jeho doručení do našeho servisu nabízíme novou službu a to demontáž celého alternátoru, zjištění závad a přesné nacenění opravy. Zákazník se posléze může rozhodnout, zda opravovat, nebo raději vyměnit na nový. V 80% závad oprava vychází maximálně na polovinu ceny nového. Běžně používané alternátory zejména koncernových vozidel máme skladem a oprava se může řešit výměnným způsobem.

<< Zpět na elektro opravy