Mechanické práce

V autoservise PKauto provádíme různorodé mechanické opravy vozidel dle přání zákazníka. Mezi nejběžnější typové práce, které v této kategorii provádíme patří zejména.

Výměna oleje

Provádíme řádné výměny olejů a náplní v termínu předepsaném výrobcem. Nabízíme možnost dodání náplní a filtrů a následné ekologické likvidace. Při této službě provádíme i reset servisního intervalu v jednotce vozidla.

Výměna spojky

Nejčastější mechanickou opravou je výměna spojky a dvojhmotnostního setrvačníku. Tyto sady zároveň dodáváme za příznivé ceny od značkových výrobců.

Kontrola a výměna rozvodové sady

Provádíme kontroly, popřípadě následná výměna rozvodových sad. Při zanedbání tohoto úkonu předepsaného výrobcem motoru může dojít k velkým škodám na motoru, nebo jeho nenávratnému zničení.

Kontrola a oprava brzd

Nabízíme kompletní kontroly a opravy brzdového systému. Například výměna kotoučů, destiček, bubnů, čelistí, brzdových potrubí, případná výměna čidel ABS. U těchto dílů se odvíjí cena od konkrétního výrobce, proto dodáváme značku dílů dle dohody se zákazníkem.

Výměna tlumičů

Provádíme výměnu včetně dodání tlumičů, uložení tlumičů, výměnu pružin nápravy. Po dohodě je možná úprava světlé výšky terénních automobilů (zlepšení průjezdnosti). Je možné zajistit test tlumičů se záznamem. Značku tlumičů dodáváme po dohodě se zákazníkem.

Oprava výfukového potrubí

Oprava výfukového potrubí spočívá ve výměně vadné části výfuku popřípadě uchycovacích prvků. Pouze při úpravách a nemožnosti sehnat poškozené části lze výfuk upravovat nebo opravovat.

Generální oprava motoru

Mezi další služby, které nabízíme patří se též opravou části motorů – hlavy, válců, klikového mechanizmu a jiných dílů motoru. Provádíme kompletní generální opravy motoru a nejen na osobních a dodávkových vozidlech. Máme také bohaté zkušenosti s generální opravou motorů nákladních vozidel, např. Tatra T­930, Liaz M2 (6Z135T), Avia, Deutz, Volvo. Zároveň zajišťujeme repasy vstřikovačů a vstřikovacích čerpadel.

Montáž tažného zařízení

Provádím po výběru se zákazníkem a našeho následného dodání montáž tažného zařízení. Po montáži dodáme potvrzení pro zápis tažného zařízení do technického průkazu. Pro Brno a Brno-venkov je možno tuto složku zajistit dodavatelsky.